2018

Retro checked.

Dlaczego ponownie krata? Odpowiedź jest prosta: Bo ją zwyczajnie lubię. Jest efektowna, przy prostych outfit’ach to ona podkreśla całość na tle prostoty, wyróżnia się i jest na pierwszym planie- dokładnie tak jak w dzisiejszej stylizacji.
Retro checked to krata z dawnych lat, czysty vintage. Mam z nią dość dziwne skojarzenia, bo przypomina mi tą z fartuszków (sama taki miałam akurat w patriotycznych barwach), czy też samych ręczników kuchennych, które występują do dziś w różnych wersjach kolorystycznych. Prosta, niewyrafinowana. Idealnie sprawdza się w wersjach na ubraniach i wszelkiego rodzaju różnych dodatków, mimo że po zasięgnięciu opinii innych nie jest czymś niezwykłym i kojarzy się źle. Po prostu niezwykły minimalizm, ale ten zdecydowanie wyróżniający się.

Popularna, przejedzona? Dla mnie nie. Mimo, że mamy jej aż nadto do wyboru, jej różne rodzaje są ogólnie dostępne, gdy mamy jej po raz kolejny tzw. reaktywację i wielkie odrodzenie. Finalnie i tak chętnie wybieramy ją ponownie, gdzie dumnie gości w naszych garderobach, a tym bardziej w naszych look’ach. Z resztą wspomniana wyżej określana przeze mnie tzw. metka nowości narzucana na dany sezon, nie tyczy się tylko i wyłącznie tytułowej kratki, a wszelkich innych dyktowanych trendów, które w kółko powtarzają się od lat.

Przechodząc do sedna. Nie ukrywam, sam w sobie płaszcz oczarował mnie i to bardzo. Jednak! Sama torebka, mimo ze jej fason nie jest skomplikowany, to skradła moje serce głównie przez dominantę, którą jest główny wzór, a drewniane raczki sprawiły, ze jest jeszcze bardziej oryginalna. Po prostu kocham takie rarytasy!
Jak można się entuzjazmować na takie “pierdoły”? Jak widać… Można 🙂

TOTAL LOOK:
Checked COAT? ZAFUL
Ribbed SWEATER- ZAFUL
Checked BAG- ZAFUL
Ombre SUNGLASSES- ZAFUL
Black EARRINGS- ZAFUL

____________________________________________________________________

Fot. KAROL TECH

 

Kolejny wpis będzie poświęcony miłosnym stylizacjom. Wiec drodzy czytelnicy i podglądacze, bądźcie czujni!
Do następnego ?

12 komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: